Το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο (Ε.Κ.) Δυτικής Αττικής διοργάνωσε την προβολή ταινίας στην αίθουσα εκδηλώσεων του Εργατικού Κέντρου, την Δευτέρα 6 Μαρτίου 2023, που έχει καθιερωθεί ως Ημέρα για την καταπολέμηση της σχολικής βίας και του σχολικού εκφοβισμού.

Συγκεκριμένα, το 1ο ΕΚ Δυτικής Αττικής πρόβαλε ταινία για τους μαθητές του 1ου ΕΠΑΛ Ελευσίνας τις πρωινές ώρες και ακολούθησε συζήτηση με τη σχολική ψυχολόγο του σχολείου.

Τις απογευματινές ώρες έγινε η προβολή ταινίας για τους μαθητές του Εσπερινού ΕΠΑΛ Ελευσίνας.

Τη διοργάνωση ανέλαβαν οι: κ. Λιάσκου Κατερίνα-Διευθύντρια του Ε.Κ., η κ. Αντωνοπούλου Μαρία-καθηγήτρια Πληροφορικής και η κ. Παππά Μαρία- καθηγήτρια Ηλεκτρολογίας.

Ευχαριστούμε, ιδιαίτερα τον Πρόεδρο του Εργατικού Κέντρου Κύριο Λιγγο Βαγγέλη και το προσωπικό του Εργατικού Κέντρου Ελευσίνας για την φιλοξενία και την ευγενική παραχώρηση της αίθουσας.