Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Ίδρυμα Ευγενίδου πραγματοποίησε το 1ο Ε.Κ. Δυτικής Αττικής για τους μαθητές και τις μαθήτριες του Τομέα Πληροφορικής του 1ου ΕΠΑΛ Ελευσίνας την Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2022.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να:

💻 Να παρακολουθήσουν πρόγραμμα για την τρισδιάστατη εκτύπωση και τις εφαρμογές του 3d printing στο Διάστημα, όπως εκτύπωση εργαλείων, ανταλλακτικών κ.α.

Συνοδοί εκπαιδευτικοί ήταν η κα Κατερίνα Λιάσκου (Διευθύντρια του Ε.Κ.), η κα Αντωνοπούλου Μαρία (καθηγήτρια Πληροφορικής) και η Κιούρκα Γεωργία (καθηγήτρια Πληροφορικής). Την διοργάνωση της επίσκεψης ανέλαβε η κα Αντωνοπούλου Μαρία.